אנטולי שלסט

צייר

נולד בשנת 1957 בעיר קייב (אוקראינה).

בשנת 1983 התקבל למכון לאמנות של קייב ובשנת 1986 לאחר אסון צ'רנוביל עבר לטשקנט. בשנת 1989 הוא סיים לימודיו במכון לתיאטרון ואמנות של טשקנט בחוג לגרפיקת דפוס.

משנת 1990 עד 2000 הוא עבד בהוצאות לאור שונות בתור צייר-מאייר.

השתתף בתערוכות יוקרתיות.

קיים למעלה מ- 10 תערוכות אישיות, לרבות בגלריה "טוקשימייה" שביפן, במוזיאון הלאומי של אוקראינה, בגלריות של גרמניה והולנד.

בשנת 2000 הוא היגר עם משפחתו לגרמניה.

משנת 2006 הוא גר ועובד במעלה אדומים.

עבודותיו נמצאות באוספים פרטיים גדולים בבריטניה, גרמניה, הולנד, איטליה, במוזיאון הממלכתי הלאומי של אוזבקיסטן, המוזיאון הלאומי של אוקראינה, מוזיאון לודוויג (עיר קובלנץ).

  

אנטולי שלסט

אודות יצירותיו:

"מאז הילדות רודף אותי הרצון לעשות משהו שיצא מגדר ה"אני" הפיזי שלי. זהו ביטחון נועז, שאני יכול וחייב לעשות זאת. ניסיתי לדמיין ציור הנושא בתוכו את הזמן לא בפרספקטיבה של היסטוריה אלא בפרספקטיבת מרחב. ניסיתי לדמיין כיצד יראה ציור כזה, אך את המקבילה שלו מצאתי רק בתכני התנ"ך. תכנים אלה מקשרים ביני לבין חלל הזמן האינסופי. תחושה זו שלי של קשר היא תמידית. אבל כדי להעביר אותה, יש לתפוס רגע נדיר של "פתיחת שערים".

מונוטייפינג - שיטה, התואמת באופן מכסימלי למטרות אלה. העבודה מתחילה מפעולות שלא חיוניות לתהליך עצמו: עיון בעבודות ישנות, סדר, ניקוי כלי עבודה. ואז פתאום מגיעה התחושה שניתן להתחיל. ואז מתרחשת בחירת הצבע, ציור מידי והדפס - כל זה לוקח מספר שניות שלקראתן אתה כבר מוכן. וכאן, הכי חשוב הוא לא לחשוב, אלא לעשות. ואז יכול להיווצר אותו הדפס יחיד ומיוחד המכיל את הכל: את אווירה הצח של ירושלים, את תפילת הבוקר, חום וקור מצמרר של אדמת ישראל.