התלמידים שלנו

 

בבית-הספר שלנו לומדים רק אנשים מוכשרים, היות שכל אדם מוכשר מטבעו ויש רק לסייע לו לגלות את הכישרון, ליצור תנאים לכך. וזה בדיוק מה שקורה. באים ללמוד אצלנו כל אותם אנשים הרוצים באמצעות אמנות לחשוף את נפשם, להביע את עצמם. ואם אדם מחפש להתבטא באמנות, הרי אין ספק שיש לו כישרון בתחום. לכן כל התלמידים שלנו הם אנשים מוכשרים - ילדים ומבוגרים כאחד.

קבוצות הלימוד מתהוות על-פי גיל. בקבוצה הצעירה ביותר לומדים ילדים בני שלוש עד חמש. הם רוצים לדעת הכל, שואלים הרבה שאלות ואוהבים מאוד לצייר. וזה משום שציור - זו שפת הביטוי האישית הראשונה של האדם. הציורים שלהם נוגעים ללב, בולטים ובאמצעותם הילדים מספרים לנו על עצמם.

בקבוצה הצעירה השנייה לומדים ילדים גדולים יותר - בני שש עד תשע. אלה הם אנשים בולטים, אקספרסיביים ומקוריים ביותר. העבודות שלהם נבדלות בייחוד ומקוריות. חקר העולם באמצעות אמנות בגיל זה היא דרך גילוי וחשיפה יעילה ביותר.

בקבוצת הביניים לומדים ילדים בני עשר עד ארבע עשרה. הם לומדים את יסודות האמנות הפלסטית. הם נכנסים לעולם של הבנת המרחב ושיקופו במישור. כמו כן הם לומדים את חוקי הפרספקטיבה, הקומפוזיציה, סימטריה ואסימטריה, פרופורציות של עולם הדומם, החי וגוף האדם.

בקבוצת בוגרים לומדים אנשים בני חמש עשרה ומעלה, ללא הגבדלה בגיל, משום שהחל מגיל חמש עשרה גבולות הגיל נמחקות, תהליך היצירה השורר בסטודיו מאחד את כולם. תלמידי קבוצת הבוגרים עובדים בסטודיו ואף יוצאים לצייר תחת כיפת השמיים, עושים רישומים מהירים ועבודות בצבעי פסטל או צבעי מים "a la prima". הם לומדים באופן מעמיק ביותר את טכניקות הרישום, הציור והגרפיקה.

בבית-הספר שלנו לא רק לומדים יחדיו, אלא אף חוגגים ימי הולדת, חגים שונים, מבקרים יחדיו במוזיאונים. אנו חוגגים יחדיו את ראש השנה וחנוכה, את פסח וסוכות. פעם אחת בשנה בית-הספר מקיים תערוכות מסכמות ותערוכות מוקדשות לנושאים שונים, וכן משתתף בתערוכות בינלאומיות. התלמידים לוקחים חלק בהכנה לקראת התערוכות ולומדים את עבודת הצייר הקשורה לנושא התערוכה.

בית-הספר עוזר לתלמידים להתכונן לקראת כניסתם למוסדות אומנות להשכלה גבוהה. בוגרים רבים שלנו לומדים ואף סיימו מוסדות ידועים להשכלה גבוהה בתחום האמנות בישראל ובמדינות אחרות בעולם. אלה הם האקדמיה לאמנות ועיצוב בצלאל, טכניון בחיפה, האקדמיה להנדסה ועיצוב שנקר, האקדמיה לאמנות של פריז ליד סורבון ועוד. הבוגרים שלנו נמנים על חתני פרס בתחרויות עיצוב בינלאומיות יוקרתיות, ומשתתפים בתערוכות בינלאומיות. אנו שומרים על קשר רציף עם הבוגרים שלנו. הם באים לבית-הספר כדי להתייעץ או לבקר כמו בבית, במשפחה. בעמוד "תלמידים מספרים" תוכלו להתרשם מדעותיהם על בית-הספר.