שאלות ותשובות


  • מה אני לומד בשיעורים בבית-הספר?
  • במה בית-הספר נבדל מבית-ספר רגיל לאמנויות?
  • מעולם לא למדתי ציור, כמה מהר אלמד לצייר?
  • אני מצייר טוב, מהם הדברים המועילים אותם ארכוש בבית-הספר שלכם?
 
  •  מה אני לומד בשיעורים בבית-הספר?

 - בית-הספר שלנו יחשוף בפניך את עולמם הקסום של ציור, גרפיקה, פיסול, קרמיקה, אנימציה ועיצוב. שיעורים בבית-הספר ילמדו לראות ולנתח את הצורה, להרגיש ולחשוף את הפרספקטיבה, להבין את הסמליות של יצירת אמנות. כמו כן, אתה עתיד ללמוד את חוקי הקומפוזיציה, את שילוב הצבעים והצל. תלמד להבין את המשמעות העמוקה של יצירות אמנות. תכיר סוגים, ז'אנרים, סגנונות מתולדות האמנות הכללית. נעזור לך לא רק לרכוש את הטכניקות האמנותיות, אלא אף לחשוף את פוטנציאל היצירה האישי, למצוא את שיטת היצירה הייחודית רק לך ולהצליח כצייר. בית-הספר שלנו עוזר להכין פורטפוליו במסגרת מבחני קבלה למוסדות השכלה גבוהים לאמנות, הן בישראל והן בחו"ל.

 

  •  במה בית-הספר שלנו נבדל מבית-ספר רגיל לאמנויות?

  - אצלינו תחשף ליותר חומר לימודי מבית-ספר רגיל לאמנות. הקורסים משלבים פסיכולוגיה של תהליך היצירה, דבר המבדיל אותנו באופן מהותי משאר בתי-הספר לאמנות. בשיעורים התיאורטיים נלמדים מדעי התרבות, תרבות יצירה עולמית, פסיכולוגיה של האמנות, סמיוטיקה וכן הבנת משמעות עמוקה של יצירות אמנות. באמצעות עבודה עם סמלי אמנות רבגוניים ובלתי נדלים מתפתחת חשיבה אסוציאטיבית-ציורית, וכן מתרחשת המרצה של עבודת האונה הימנית של המוח, דבר המשפר משמעותית את מערכת התפיסה והחושים.

בבית-הספר שלנו קיימות קבוצות לימוד לגילאים שונים: גילאי 3-5, 6-9 , 10-14, 15+ ומבוגרים. הגישה היא גישה אישית תוך בניית תוכניות לימוד אישיות במסגרת תוכנית הקורס הכללית. העבודה נעשית לפי שיטות יוצרים ייחודיות.

כמו כן, בית-הספר שלנו מספק שירותי חינוך נוספים, כגון קורסים ללימודי שפות.

 

  •  מעולם לא למדתי ציור, כמה מהר אלמד לצייר?

 - הכל תלוי בכושר ההתמדה ובסבלנות שלך. באופן כללי, התלמידים שלנו רוכשים את יסודות הרישום והציור תוך שנה. בית-הספר מיועד לאנשים בעלי רמות שונות ביותר של כישורי אמנות. אנו עובדים באופן אישי עם כל תלמיד ותלמיד, תוך הקדשת זמן ותשומת לב מקסימליים להשגת תוצאות. תוכנית הלימוד מבוססת על 120/240 שעות בשנה והיא מיועדת לרכישת כישורי אמנות בסיסיים ברישום ובציור. אנו לוקחים בחשבון את התכונות האישיות ואת מידת ההתפתחות האמנותית של התלמידים.

 

  • אני מצייר טוב, מהם הדברים המועילים אותם ארכוש בבית-הספר שלכם?

 - התלמידים שלנו לומדים לא רק טכניקת רישום וציור. שיעורים בבית-הספר מסייעים להגיע לרמה גבוהה יותר של הכשרה אמנותית ומקצועית. לימוד פסיכולוגיית צבע, סמנטיקה וסמליות בציור, הלא מודע ביצירות אמנות, חוקי הקומפוזיציה יחשפו בפניך אופקים חדשים ביכולות היצירתיות שלך.